• Advertisement
Clinici-Implant-Par

Parul gras si samponul potrivit

Vreti sa aflati opinia altora despre un anumit produs/firma ?
Aici puteti sa aflati ce produs este mai bun in opinia userilor si de ce.
  • Advertisement
ClinicaHDC

Parul gras si samponul potrivit

Mesajde Mideea » 25 Iul 2012 19:03

Parul gras este cauzat de o dereglare, relativ frecventa, a glandelor sebacee care secreta sebum. Substanta grasa naturala , sebumul asigura ungerea parului si protejarea sa impotriva poluarii. Insa, cand este in exces se transforma intr-o problema. Am cautat un sampon potrivit parului meu gras pana cand m-am plictisit. Evident, nu am gasit ceva care sa ma multumeasca, nici macar partial. Singura metoda care a functionat pana acum este cea mai simpla, cea mai cunoscuta, pe care o poate aplica toata lumea: spalatul des al parului. In momentul in care aplic un sampon din seria "pentru spalat frecvent" sau "pentru folosire zilnica", ma simt mult mai bine, parul este mai matasos, poate fi descalcit cu usurinta,iar parul se ingrasa mai putin.
Te naşti obosit si trăieşti pentru a te odihni.
Mideea

Re: Parul gras si samponul potrivit

Mesajde Marta » 14 Iun 2013 09:33

si eu am aceeasi problema, mi se ingrasa parul foarte repede. imi spal parul din 2 in 2 zile, iar in ziua a 2-a parul meu arata ca si cum nu m-am spalat de vreo 3-4 zile. nu vreau sa ajung in situatia sa-mi spal parul in fiecare zi... am citit ca ingrasarea parului se datoreaza si matretii, asa ca acum folosesc head&shoulders, nu mai am matreata dar nu am scapat totuside acest par uleios.offff, nu stiu ce sampon sa mai folosesc :(
Marta

Înapoi la Sampoane, spray-uri pentru par, creme